16.8 C
Skopje

MAQEDONI

SPORT

Drita jeshile për atletët rusë, Ukraina paralajmëron bojkot të Paris 2024

Ukraina ka vendosur të bojkotojë garat kualifikuese olimpike Paris 2024 në të cilat do të garojnë edhe rusët.   Ky vendim  vjen pasi Presidenti i...

Sylvinho, debutim zhgënjyes; Shqipëria luan mirë, por mundet në Poloni

Shqipëria e nisi me humbje fushatën e ndeshjeve kualifikuese të Euro 2024.   Kuqezinjtë u mundën 1 me 0 në Poloni, në një duel të luajtur...

Franca feston edhe në Irlandë, Holanda ringrihet, Vlahovic vendos derbin ndaj Malit të Zi

Franca siguroi një tjetër fitore ne kualifikuesen e Euro 2024. “Gjelat” mundën Irlandën 1 me 0 në transferte duke mbajtur kreun e grupit B...

Rajoni

Mërkuri, kandidati i pavarur në Sarandë, kallëzon penalisht kreun e PS-së Eleron Gjoni, për pengimin e tij të garojë në zgjedhje

Gjergj Merkuri, kandidati i pavarur në Sarandë kallëzon penalisht kreun e PS-së Eleron Gjoni, për pengimin e tij të garojë në zgjedhje. OBJEKTI I KALLEZIMT:...

“SPAK të mos bëjë të paditurin”, PD: Prova përfundimtare e lidhjes së Ramës me bandën e inceneratorëve është thjeshtra e tij

Partia Demokratike deklaroi sot se prova përfundimtare e lidhjes së Edi Ramës me bandën e inceneratorëve është thjeshtra e tij. Anëtari i kryesisë, Eno Bozdo,...

Zgjedhjet e 14 majit/ PDIU kërkesë për të regjistruar Lajla Përnaskën, si kandidate për Kryetar Bashkie në Tiranë

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ose PDIU ka njoftuar zyrtarisht se kandidate për Kryetar Bashkië në Tiranë do të jetë Lajla Përnaska. Ajo do...
Marketing

TË FUNDIT

Tërmeti 5 ballë “shkund” shtetin fqinj, ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pak më parë në jug të Greqisë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 5 ballë, teksa deri më...

Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Jeton Shaqiri paralajmëron paralele të reja në gjuhën shqipe në shkollat e mesme të Velesit!

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH), nën udhëheqjen e ministrit dr.Jeton Shaqiri, iu ka vënë vulën shumë projekteve në interes të shqiptarëve, e të...

Drita jeshile për atletët rusë, Ukraina paralajmëron bojkot të Paris 2024

Ukraina ka vendosur të bojkotojë garat kualifikuese olimpike Paris 2024 në të cilat do të garojnë edhe rusët.   Ky vendim  vjen pasi Presidenti i...

Ndryshimet kushtetuese, Analistët: VMRO rrezikon shtetin për të fituar pushtetin!

VMRO - DPMNE po luan lojën e rrezikshme në emër të shtetit për të fituar pushtetin por ajo mund të humbë gjithçka në këtë...

Bota

Tërmeti 5 ballë “shkund” shtetin fqinj, ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pak më parë në jug të Greqisë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 5 ballë, teksa deri më...

Vdes komediani Paul O’Grady, lajmin e bën të ditur bashkëshorti i tij: Do t’i mungojë të dashurve…

Prezantuesi dhe komediani britanik Paul O’Grady ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti i tij, Andre Portasio në një...

“Mos nënvlerësoni…”/ Paralajmëron aleati i Putinit: Rusia mund të shkatërrojnë çdo armik, përfshirë SHBA-në

Aleati i presidentit Vladimir Putin, Nikolai Patrushev ka paralajmëruar se Rusia ka armët për të shkatërruar çdo armik, përfshirë Shtetet e Bashkuara, nëse ekzistenca e saj...

Gjyqtarja e parë me mbulesë bën betimin në Gjykatën Amerikane në Nju Xhersi

Avokatja amerikane Nadia Kahf është emëruar në Gjykatën e Lartë të Nju Xhersit, duke u bërë gjyqtarja e parë me mbulesë në gjykatë, raportojnë...

Mali i Zi arreston një ndër më të kërkuarit në botë, e ‘tradhtuan” shenjat e gishtave

Autoritetet në Korenë e Jugut bëjnë me dije se bosi në arrati i një skeme mashtruese kriptomonedhash, Do Kwon, i cili ka shkaktuar një...

Sport

Drita jeshile për atletët rusë, Ukraina paralajmëron bojkot të Paris 2024

Ukraina ka vendosur të bojkotojë garat kualifikuese olimpike Paris 2024 në të cilat do të garojnë edhe rusët.   Ky vendim  vjen pasi Presidenti i...