10.8 C
Skopje

MAQEDONI

SPORT

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën e...

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke u...

Anglia dhe Gjermania spektakël në Wembley, por “Tre Luanët” zbresin në Ligën B

Në grupin 3 të Kigës A, të hënën në mbrëmje u përplasën dy big të kontinentit Anglia dhe Gjermania, të cilët zhgënjyen në...

KOSOVË

Thellohen tensionet mes Turqisë dhe Greqisë

Mosmarrëveshjet territoriale po thellojnë tensionet mes Turqisë dhe Greqisë, dy vende anëtare të Natos. Disa analistë paralajmërojnë se politika e brendshme po nxit tensionet,...

SHBA nuk do t’i njohë referendumet ruse në Ukrainë

Bota Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmëruan se nuk do të njohin...

Rusia shpalos planin për aneksimin e Ukrainës

Rusia njoftoi për planet e separatistëve në Ukrainë për të mbajtur referendume, që do t’i hapin rrugën aneksimit zyrtar të territoreve ukrainase.Ky njoftim i...
Marketing

TË FUNDIT

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën e...

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke u...

KFOR-i largon flamurin e madh serb që u vendos si provokim nga strukturat paralele

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale. Vendosja e këtij flamuri u pa si provokim, megjithatë kanë reaguar...

Anglia dhe Gjermania spektakël në Wembley, por “Tre Luanët” zbresin në Ligën B

Në grupin 3 të Kigës A, të hënën në mbrëmje u përplasën dy big të kontinentit Anglia dhe Gjermania, të cilët zhgënjyen në...

Italia likujdon Hungarinë dhe kalon në fazën play-off të Ligës së Kombeve

Italia mundi Hungarinë 2 me 0 në Budapest dhe siguroi një biletë për në fazën e “Play-Off” të ligës së Kombeve.   Axurrët kishin nevojë...

KULTURË

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën e...

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke u...

KFOR-i largon flamurin e madh serb që u vendos si provokim nga strukturat paralele

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale. Vendosja e këtij flamuri u pa si provokim, megjithatë kanë reaguar...

Anglia dhe Gjermania spektakël në Wembley, por “Tre Luanët” zbresin në Ligën B

Në grupin 3 të Kigës A, të hënën në mbrëmje u përplasën dy big të kontinentit Anglia dhe Gjermania, të cilët zhgënjyen në...

Italia likujdon Hungarinë dhe kalon në fazën play-off të Ligës së Kombeve

Italia mundi Hungarinë 2 me 0 në Budapest dhe siguroi një biletë për në fazën e “Play-Off” të ligës së Kombeve.   Axurrët kishin nevojë...

KULTURË

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën e...

TE GJITHA LAJMET

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën e...

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke u...

KFOR-i largon flamurin e madh serb që u vendos si provokim nga strukturat paralele

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale. Vendosja e këtij flamuri u pa si provokim, megjithatë kanë reaguar...

Anglia dhe Gjermania spektakël në Wembley, por “Tre Luanët” zbresin në Ligën B

Në grupin 3 të Kigës A, të hënën në mbrëmje u përplasën dy big të kontinentit Anglia dhe Gjermania, të cilët zhgënjyen në...

Italia likujdon Hungarinë dhe kalon në fazën play-off të Ligës së Kombeve

Italia mundi Hungarinë 2 me 0 në Budapest dhe siguroi një biletë për në fazën e “Play-Off” të ligës së Kombeve.   Axurrët kishin nevojë...

Presidentja Osmani në Nju-Jork takon vajzën e ish-ushtarit të UÇK-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron zyrtarisht në ShBA, përpos takimeve zyrtare me kongresmenë, senatorë, politikëbërës amerikanë, ka vizituar edhe shoqata...

SHËNDETËSI

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën e...

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke u...

KFOR-i largon flamurin e madh serb që u vendos si provokim nga strukturat paralele

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale. Vendosja e këtij flamuri u pa si provokim, megjithatë kanë reaguar...

Anglia dhe Gjermania spektakël në Wembley, por “Tre Luanët” zbresin në Ligën B

Në grupin 3 të Kigës A, të hënën në mbrëmje u përplasën dy big të kontinentit Anglia dhe Gjermania, të cilët zhgënjyen në...

Italia likujdon Hungarinë dhe kalon në fazën play-off të Ligës së Kombeve

Italia mundi Hungarinë 2 me 0 në Budapest dhe siguroi një biletë për në fazën e “Play-Off” të ligës së Kombeve.   Axurrët kishin nevojë...