20/07/2024

ëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi së bashku me ministrat e kabinetit Qeveritarë ka marrë pjesë në festimin e 100 vjetorit të shpalljes së Turqisë Republikë, të organizuar nga Ambasada Turke në RMV dhe ambasadori Hasan Mehmet Sekizköz, raporton indeks.mk

Nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, Grubi ka njoftuar se përcjell urimet më të sinqerta deri te të gjithë bashkëqytetarët tanë të komunitetit turk!

“Le të reflektojmë së bashku mbi rëndësinë e ruajtjes së themeleve demokratike në trasimin e së ardhmes sonë progresive”, ka shkruar mes tjerash Grubi.

 

https://www.facebook.com/100044385821029/posts/pfbid02AEhhAX6zXahpMsjifiYkC8xzHD3sfrUi2fj5JfdMiSqL7hCXVFwnHDvbs1NuBVrWl/?mibextid=cr9u03