December 3, 2023

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter ka goditur Turqinë ditën e sotme.

Nga ana e saj, Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive të Turqisë njoftoi se tërmeti ka ndodhur në provincën e Izmirit dhe në një thellësi prej 7 kilometrash.

Mediat greke gjithashtu shkruajnë se tërmeti është ndjerë edhe në Samos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *