-1.2 C
Skopje

21 raste të reja, 1 i vdekur nga KOVID-19
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 893 teste janë regjistruar 21 raste me KOVID-19.

Prej rasteve të reja 15 janë në Shkup, Manastiur 3 dhe nga 1 në Kërçovë, Kavadar dhe Vinicë.

Po ashtu janë regjistruar edhe 89 pacientë të shëruar, ndërsa 1 person ka humbr jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 309.229, ndërsa 299.391 pacientë janë shëruar dhe 9.277 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 561.