15.8 C
Skopje

3 milionë euro në tavolinë, talenti i Shqipërisë drejt Rusisë

schedule11:38 – 20 Gusht, 2022

Mario Mitaj do të largohet nga AEK dhe do të nisë një eksperiencë të re në Rusi. Marrëveshja është në fazën finale.

Mbrojtësi i majtë i kombëtares shqiptare do të veshë fanellën e Lokomotiv Moscow dhe sipas “Gazzetta” AEK do të përfitojë 3 milionë euro.

Tani pritet që palët të arrijnë marrëveshjen finale dhe të vija zyrtarizimi. Mitaj tek AEK nuk ka pasur shumë hapësira në ekipin e parë. / abcnews.al