24.8 C
Skopje

5 histori romantike sesi u takuan çiftet e famshëm


Dashuria e vërtetë mund të fshihet afër dhe askush nuk është i sigurt nga shigjeta e Kupidit. Shumë njerëz ende i kujtojnë takimet e para që kishin me të dashurin e tyre të rëndësishëm dhe i vlerësojnë ato momente që nga fillimi i marrëdhënies. Historitë për efektin e lezetshëm të takimit mund të jenë gjithmonë interesante për t’u dëgjuar dhe disa të famshëm ndanë përvojat e tyre.

Ne vendosëm të përpilojmë një listë me histori të famshëm dhe hera e parë që takuan dashurinë e jetës së tyre.

Victoria dhe David Beckham

Familja Beckham janë së bashku për më shumë se 20 vjet dhe kanë 4 fëmijë. Ata u takuan për herë të parë në një lojë futbolli, Victoria kujtoi në një letër kronike që ajo i shkroi vetes së saj më të re. Ajo tha se Davidi i kërkoi numrin e saj dhe ajo e kishte shkruar në biletën e saj të avionit, të cilën ai e ka ende. Çifti u martua në vitin 1999.

Blake Lively dhe Ryan Reynolds

Blake dhe Ryan u takuan në xhirimet e Green Lantern në vitin 2010, por nuk e nisën ende lidhjen e tyre. Ata filluan si miq. Një vit e gjysmë më vonë, ata shkuan në një takim, një takim i dyfishtë për të qenë të saktë, me njerëz të tjerë.

“Rreth një vit pasi Green Lantern kishte ardhur dhe iku dhe ne ishim të dy beqarë, shkuam në një takim të dyfishtë, ajo ishte në një takim me një djalë tjetër dhe unë në një takim me një vajzë tjetër dhe ishte si takimi më i vështirë”, tha Reynolds në një  intervistë .

Penélope Cruz dhe Javier Bardem

Aktorët u takuan për herë të parë në vitin 1992 gjatë xhirimeve të komedisë-dramës Jamón Jamón, por do të duheshin 15 vjet që çifti të fillonte vërtet lidhjen e tyre. Javier tha në një intervistë se mes tyre kishte një kimi të dukshme gjatë takimit të tyre të parë, por asgjë nuk ndodhi, pasi Penelope ishte e mitur. Ata u bashkuan përsëri për xhirimet e filmit Vicky Cristina Barcelona në 2007 dhe filluan të takoheshin. Çifti ka 2 fëmijë, Leo dhe Luna.

Kate Middleton dhe Princi William

Takimi i parë i familjes mbretërore ishte në Universitetin St. Andrews, ku ata të dy studionin në vitin 2001. Megjithatë, marrëdhënia e tyre fillimisht u bazua në  miqësi. “Ne ishim miq për më shumë se një vit në fillim,” tha William në një intervistë. “Ajo thjesht lulëzoi që atëherë.” Edhe pse ata kishin një ndarje të shkurtër në vitin 2007, dyshja u martuan 4 vjet më vonë. Princi William dhe Kate tani kanë 3 fëmijë së bashku.

Princi Harry dhe Meghan Markle

Familja mbretërore është shumë e njohur në mbarë botën, por Meghan pranoi se nuk dinte shumë për Harry-n para se ta takonte. Një mik i tyre i përbashkët organizoi një takim blind por Markle hezitoi. “” Epo ai është i mirë?” Sepse nëse ai nuk ishte i sjellshëm, thjesht nuk dukej se do të kishte kuptim,” pyeti ajo në fillim shoqen e saj. Megjithatë, takimi shkoi shumë mirë dhe ata të dy ishin të etur të shiheshin sërish. “Ne u takuam për një pije dhe më pas, mendoj, shumë shpejt thamë: “Po, çfarë do të bëjmë nesër? Ne duhet të takohemi përsëri”, tha Meghan./abcnews.al