16.8 C
Skopje

Ademi: BDI-ja vazhdimisht po rritet, bllokimi nuk është zgjidhje

Kordinatori i grupit parlamentar nga Bashkimi Demokratik për Integrim në një konferencë per media ka thënë se bllokimi i Kuvendit nuk është opsion dhe nuk sjell të mira për vendin.

Ai ka thënë se BDI-ja sipas të gjitha matjeve të fundit është parti në rritje dhe shtoi se partia e udhëhequr nga Ahmeti është parti që udhëhiqet nga parimet dhe interesant e përgjithshme shtetërore.

Shton se partitë opozitare shqiptaro-maqedone vendosin interesin partiak para atij shtetërorë.