7.8 C
Skopje

Afrim Gashi uron ekipin e Shkupit për titullin e kampionit
Kryetari Alternativës, Afrim Gashi ka uruar ekipin e FC Shkupit, me rastin e fitimit të titullit në elitën e futbollit vendor.

Ky është urimi i plotë i Gashit:

Me rezultatin e sotëm klubi i zemrave të shkupjanëve, KF SHKUPI, përsëri shpallet kampion në ligën më elitare të futbollit tonë.

Si sportdashës, por më shumë si shkupjanë që jemi rritur përmes gëzimeve të fitoreve dhe pikëllimit të humbjeve të këtij klubi, sot ndjehemi jashtëzakonisht krenarë që kemi mundësi të themi se titulli i kampionit u kthye në Çair.

Urime djemve që na bëjnë të mburremi, urime stafit dhe drejtuesve të klubit, urime shkupjanë!

Gjithmonë me Shkupin!