20/07/2024

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti mori pjesë në manifestimin e shpalosjes së lapidarit të veprimtarit të shquar, Lezam Ramadani – La Xami në fshatin Vicë të Tetovës.

Ahmeti në Facebook shkruan se La Xami përjetësisht do të kujtohet për atdhedashurinë e tij dhe guximin, gjithmonë në shërbim të kauzës kombëtare.

Statusi i plotë:

Në fshatin Vicë të Tetovës, bashkë me bashkëveprimtarë dhe bashkëluftëtarë, përjetësuam kujtimin për veprimtarin e kauzës kombëtare, Lezam Ramadanin – La Xami, me lapidarin në vendprehjen e tij

Deri në çastet e fundit të jetës nuk pushoi së vepruari në dobi të mirëqenies sonë kombëtare.

Të paharrueshme ndër breza do të mbeten atdhedashuria, guximi dhe veprimtaria e tij kombëtare në Ushtritë tona Çlirimtare.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0DH4FYXZF8uSKC1D24tj6gx5dHFSRSuDHnR8SHhxEVD63T46Lwx4eETYoqeG7ktAkl&id=100044523937585&mibextid=Nif5oz

Qoftë i përjetshëm kujtimi për La Xamin dhe të gjithë dëshmorët!

LAVDI! 🇦🇱