19.8 C
Skopje

Ahmeti uroi Nanon për 70 vjetorin e tij

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dje me rastin e ditëlindjes së ish kreut të PS dhe kryeministër shqiptar Fatos Nano, e ka uruar atë për 70 vjetorin e lindjes.

Karizmatik, ashtu siç ishte derisa drejtonte Partinë Socialiste dhe qeverinë shqiptare, Fatos Nano vazhdon të mbetet një figurë që do të njeh historia mbarë shqiptare, e ka përshkruar kështu Ahmeti.

Skenës politike jo vetëm në Shqipëri por edhe më gjerë, ai i la një bagazh të cilin të gjithë mund të marrim si shembull.

Sot, derisa qëndron larg politikës, gëzon ende mbështetje jo vetëm të partisë të cilën e drejtoi por edhe të popullit shqiptar.

Karizmatik, ashtu siç ishte derisa drejtonte Partinë Socialiste dhe qeverinë shqiptare, Fatos Nano vazhdon të mbetet një figurë që do të njeh historia mbarë shqiptare.

Gëzuar ditëlindjen mik, edhe pse nuk mjafton asnjëherë kjo fjalë për të sjellë përmasën e vërtetë të urimit dhe mirënjohjen për ty. Qofsh jetëgjatë e shëndetmir!

https://www.facebook.com/100044523937585/posts/pfbid04D7MX17LB4WnEs7hYBQ3hS9SH1ubvvv22xkdfacuGbGEF8D1qK1dVmg3HDASyexZl/