18.8 C
Skopje

“Ai ende duhet të integrohet”, Klopp hedh poshtë çdo shqetësim për performancën e Darwin Nunes

schedule22:41 – 5 Shtator, 2022

A nuk është shumë herët për të bërë pyetje të tilla?

Jurgen Klopp u pyet nëse ishte i shqetësuar për formën e Darwin Nunez dhe përshtatjen e tij pas derbit pa gola, për të cilën trajneri u përgjigj:

“Jo. Kishte integrim start-stop. Ne luajmë gjatë gjithë kohës, që do të thotë se nuk mund të stërvitemi gjatë gjithë kohës. Në seancat që ka bërë, ai duket shumë mirë, por ende duhet të integrohet.

Kjo është krejtësisht normale. E di që ai kishte një shans ku mund të shënonte një gol dhe Pickford ishte aty për ta mbështetur, por e di se ai do të shënojë në ato momente në të ardhmen, kjo është e qartë.

Ai nuk shënoi, por ky nuk është problem, është vetëm një situatë. Nga ky këndvështrim, për momentin gjithçka është në rregull. Luftuam, jo ​​gjithmonë luajtëm mirë, por patëm raste të mëdha dhe nuk i shfrytëzuam. Mund të fitonim, por gjithashtu mund të humbnim, kështu që ne e pranojmë këtë dhe vazhdojmë”.

Darvini u rikthye në skuadër pas një pezullimi prej tre ndeshjesh, deri më tani ai ka luajtur vetëm 2 ndeshje të plota në Premier League. /abcnews.al/