24.8 C
Skopje

Akoma nuk ka zyrtarizim, Esat Mala bashkohet me Vllazninë

schedule21:09 – 11 Gusht, 2022

Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar, nën urdhrat e trajnerit të Vllaznisë, Mirel Josa, është vënë ditën e sotme mesfushori Esat Mala.

Pasi u largua nga Partizani ku ishte në huazim, Mala doli i lirë dhe është bashkuar me shkodranët, ku pritet të luajë sezonin e ardhshëm.

Mala mund të luajë në disa pozicione, në treshën e mesfushës, si sulmues krahu dhe mbrojtës i djathtë nëse do të jetë e nevojshme. / abcnews.al