20/07/2024

Një grua 80-vjeçare nga Shkupi ka ndërruar jetë si pasojë e goditjes nga një automjet në afërsi të mbikalimit për në rrugën Rashtanski.

Nga MPB thonë se shoferi ka ikur nga vendi i ngjarjes.

“Me datë 08.08.2023 në ora 15:00 në SPB-Shkup është raportuar se në unazën e autostradës në qytetin e Shkupit, në afërsi të mbikalimit për rrugën Rashtanski, automjeti i pasagjerëve ka goditur këmbësoren R.I.(80) nga Shkupi dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. Nga lëndimet e marra, në vendin e aksidentit, ka ndërruar jetë R.I.”, thonë nga MPB.