-1.2 C
Skopje

Aktorja e famshme humb betejën me kancerin, ndërron jetë në moshën 48 vjeçare


schedule15:35 – 30 Prill, 2022

Aktorja Jossara Jinaro ka ndërruar jetë në moshën 48-vjeçare. Lajmin e trishtë e ka bërë me dije bashkëshorti i saj, i cili tha se vdiq në fillim të kësaj jave pas një beteje me kancerin. “Jossara luftoi me guxim kancerin dhe u kthye në shtëpi për t’u rrethuar nga familja.”, tha Matt Bogado.

Ai shtoi: “Jossara ishte një grua, nënë, artiste dhe mike e mrekullueshme. Ajo kishte shpirtin më të bukur, më të sjellshëm dhe nuk pranonte jo për një përgjigje. Edhe në momentet e saj të fundit, ajo ishte ende duke luftuar.”Matt shtoi se ajo “tani prehet në paqe dhe do të mbahet mend përgjithmonë”.

Jossara Jinaro dead | ER and Passions actor dies aged 48 | Radio Times

Jossara ishte më e njohur për rolin e saj në telenovelën ‘Passions’ me rolin e saj si Rae dhe si Reina në ‘East Los High’. Ajo u shfaq gjithashtu në Judging Amy dhe Animal Kingdom.

ER' Star And Film Actress Jossara Jinaro Has Died At Age 48

/abcnews.al