7.8 C
Skopje

Alexandre Arnold asistues perfekt, vetëm Muller dhe Mbappe kanë bërë më mirë

schedule23:31 – 3 Maj, 2022

Trent Alexandre-Arnold është gjithmonë një nga protagonistët e Liverpool.

Anësori anglez, asistoi për golin e barazimit të Luiz Diaz ndaj Villarrealit, duke arritur kështu 18 asistime në këtë sezon në të gjitha kompeticionet me fanellën e të kuqve.

Vetëm Thomas Muller (21 asiste) dhe Kylian Mbappe (19 asistime) kanë bërë më shumë në pesë kampionatet kryesore evropiane./h.ll/abcnews.al