0.8 C
Skopje

Alkoli rikthehet në stadiumet angleze pas 37 vitesh

schedule09:22 – 26 Prill, 2022

Stadiumet angleze ju rikthehen zakoneve të vjetra.

Mundësinë për të konsumuar alkool duke ndjekur live ekipin e tyre të preferuar duket se shumë shpejt do ta kenë tifozët anglezë.

Në veçanti, sipas një raporti në “Daily Mail”, qeveria britanike ra dakord të rishikojë legjislacionin aktual, përmes një programi pilot që do të prezantohet verën e ardhshme dhe të kthejë alkoolin në pesë kategoritë e para pas 37 vjetësh.

Kujtohet se qeveria e Margaret Thatcher kishte bërë ndalimin përkatës në vitin 1985. Duhet theksuar se Policia ka shprehur kundërshtimet e saj për këtë vendim. /abcnews.al/