27.8 C
Skopje

Amber Heard-it i ofrohen 9 milionë dollarë në një film porno për të paguar borxhin ndaj Depp


Gjyqi i profilit të lartë mes Johnny Depp  dhe Amber Heard  përfundoi gjatë verës, por emrat e tyre vazhdojnë të dominojnë titujt kryesorë në mediat rozë. Depp paditi ish-bashkëshorten e tij për shpifje dhe pas vendimit të gjykatës, Heard u urdhërua t’i paguante aktorit 8.3 milionë dollarë.

Sipas informacioneve të Marca, agjencia Zen Models shpreson të përfitojë nga nevoja që ka gjetur Heard duke i ofruar asaj një rol në një film porno.

Në emisionin australian “Pop Topic” u raportua se Heard ishte afruar për një marrëveshje me vlerë nëntë milionë dollarë për të luajtur në një film të titulluar “High Voltage”.

“Ne jemi në kontakt me një grup kompanish të prodhimit të filmave për të rritur të interesuara për t’i ofruar zonjës Heard një kontratë për të luajtur në një prodhim argëtimi për të rritur,” tha Veronica Mandarian, presidentja e agjencisë.

Heard nuk ka komentuar ende për këtë çështje, por burime pranë saj thonë se ajo nuk do ta pranojë propozimin.

Mirëpo, aktorja po përballet me një problem serioz pasi ka deklaruar në arkëtimin e shumës që duhet t’i japë ish-bashkëshortit. Pothuajse dy muaj pas vendimit të gjykatës, Heard shiti shtëpinë e saj të dashur në shkretëtirën e Kalifornisë për të shlyer borxhin.

Pamja e ekranit_3

Të dhënat e pasurive të paluajtshme tregojnë se shtëpia ishte e listuar për 1.05 milionë dollarë më 18 korrik, por Heard i kërkohet të paguajë Depp 8.3 milionë dollarë, kështu që ajo duhet të gjejë pjesën tjetër menjëherë.

Në total, aktorja e “Aquaman” u urdhërua të paguante 10 milionë dollarë si dëmshpërblim, plus 350 mijë dollarë të tjerë. Pas kundërpadisë që ajo ngriti, në të cilën Depp u urdhërua të paguante 2 milionë dollarë dhe tavanin e dëmshpërblimit të Virginias, Heard i lihet të paguajë një total prej 5 milionë dollarësh, para që ajo pretendon se nuk i ka./abcnews.al/