0.8 C
Skopje

Arrestimi i Fjolla Morinës, reagon avokati i këngëtares


schedule19:01 – 4 Maj, 2022

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina është arrestuar sërish sot nga forcat blu.

LEXO EDHE: Arrestohet sërish këngëtarja Fjolla Morina

Lajmi është konfirmuar nga avokati i saj, Fanol Krasniqi, i cili ka thënë për mediat vendase se “Fjolla Morina nuk është arrestuar, ajo është shoqëruar në stacionin policor. Një zyre e bashkëpunimit juridik në Kosovë, nuk e ka shfuqizuar urdhëresën e gjykatës e cila e ka refuzuar ekstradimin, tash po presim njoftimin, Fjolla nuk është e arrestume”.

Fjolla Morina ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, pasi mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri. Ajo kërkohet nga 21 prilli 2021, një muaj pasi gjykata e Kukësit e dënoi me 6 vite burgim për “trafik të armëve dhe municionit”.

Më herët arrestimi i Fjolla Morinës u bë në shtator të vitit të 2020, në pikën e kalimit kufitar Morinë, ku këngëtares iu gjet një armë zjarri pistoletë tip “Zoraki” me 23 fishekë. Ajo është justifikuar përballë oficerit të Krimeve se i ndërronte çantat e dorës shpeshherë dhe se nuk e dinte çfarë kishte brenda saj./abcneës.al