27.8 C
Skopje

Arsenal i papërmbajtshëm, fiton 3-0 në transfertë dhe kryeson Premier League

schedule20:30 – 20 Gusht, 2022

Arsenali e ka nisur më së miri këtë sezon të ri të Premier League. Këtë të shtunë topçinjtë e drejtuar nga Mikel Arteta kanë fituar në transfertë me rezultatin e pastër 3-0 përballë Bournemouth, duke siguruar fitoren e tretë në 3 ndeshje, dhe kryeson me pikë të plota.

Arsenal e ka nisur mjaft vrullshëm takimin pasi brenda 6 minutash, më saktësisht në minutën e 6-të të takimit dhe të 11-të Odegard ka tundur dy herë rrjetën.

Me rezultatin 2-0 do të mbyllej dhe pjesa e parë e ndeshjes.

Ndërkohë që në pjesën e dytë do të ishte radha e Saliba-s që të trefishonte rezultatin. Gjithashtu Arsenalit i është anuluar edhe një tjetër gol pas ndërhyrjes së VAR.

Ndërkohë në ndeshjet e tjera të Premier League ka rënë në sy fitorja në transfertë me rezultatin 2-1 e Southamton përball Leicester City-t.

/Abcnews.al/