17.8 C
Skopje

ASH nën kthetrat e VMRO dhe Mickoskit, Taravari zgjidhet kryetar!

Tanimë edhe zyrtarisht, Arben Taravari zgjidhet ushtrues detyre Kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Mbledhja e Kuvendit qendror të partisë ende nuk ka përfunduar, por sipas burimeve, Taravari është zgjedhur nga anëtarët e kryesisë qendrorë të cilët i kanë kanë uruar punë të mbarë.

Me këtë mund të thuhet se tashmë Aleanca për Shqiptarët është nën kthetrat e VMRO DPMNE dhe Hristijan Mickoski me zgjedhjen e Taravarit në krye të partisë.