18.8 C
Skopje

Askush si Haaland, ka 10 gola në 6 ndeshje në Premier League për Man City

schedule22:26 – 3 Shtator, 2022

Erling Haaland shënoi golin e dhjetë në Premier League.

Sulmuesi i Manchester City shënoi në minutën e 50-të të ndeshjes me Aston Villa 1-1.

Kjo është ndeshja e 6-të e sulmuesit 22-vjeçar në Premier League.

Më parë ai shënoi një gol kundër Newcastle (3:3), në një ndeshje me West Ham (2:0) ai shënoi një dopietë, dhe në ndeshjet me Crystal Palace (4:2) dhe Nottingham Forest (6:0) shënoi 3 gola. /abcnews.al/