0.8 C
Skopje

Asnjë dyshim në Spanjë, zgjedhin Myrto Uzunin si yllin e gushtit

schedule21:27 – 9 Shtator, 2022

Myrto Uzuni është vlerësuar pas paraqitjeve të mira me fanellën e Granada në La Liga II.

Sulmuesi beratas shënoi katër gola dhe kjo ka bërë që të përzgjidhet edhe “Lojtari Muajit Gusht”.

Uzuni është nga lojtarët më të mirë të skuadrës së Granadas, që investoi janarin e shkuar për ta transferuar nga Ferencvaros. / abcnews.al