19.8 C
Skopje

Atalanta dështon; Milan dhe Napoli “fërkojnë” duart

Atalanta nuk mundi të shkojë më shumë se një barazim 1 me 1 në shtëpi ndaj Cremoneses në duelin e javës së 6 të kampionatit italian.

 

Në fraksionin e parë sfida u mbyll 0 me 0 ndonëse rastet në të dyja portat nuk munguan.

 

Megjithatë bergamasket shënuan të parët në minuitën e 74 me Demiral.

 

Reagimi i miqve ishte I shpejtë dhe barazimi erdhi përmes Valerit.

 

Pas këtij rezultati dy skuadrat që gëzuan më shumë ishin Napoli dhe Milan pasi Atalanta ka tashmë 14 pikë po aq sa ato.

 

Sot në mbrëmjë në 20 e 45 ështëre radha e Juventusit për të pritur Salernitanën në Torino në një ndeshje ku rezultati I vetëm që I intereson është 3-pikëshi.

 

Të gjitha këto ndeshje do të transmetohen si gjthmonë në Tring