-0.2 C
Skopje

admin

6973 POSTS0 COMMENTS
https://opinion.mk

Tërmeti në Turqi/ Hoxha nga Shkupi me mesazh për ata që ndertojnë banesa: Kujdes, kujtoni popullin!

Tërmeti në Turqi le të merret si mesazh për autoritetet e vendit se kujt i japin leje ndërtimi. Kështu thotë imami nga Shkupi, Llokman...

Erdogan: Lutemi për vendin tonë, zoti i mëshiroftë viktimat!

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan në një konferencë për media që u transmetua në mediat turke ka thënë se në ndihmë të Turqisë pas...

“Na ndihmoni për hir të Allahut”, ish-portieri legjendar Demirel bën thirrje për ndihmë mes lotëve

Legjenda e portës së Turqisë dhe klubit Fenerbahce, trajneri aktual i klubit turk Hatayspor, Volkan Demirel, ka kërkuar ndihmë mes lotëve në një video...

Tërmeti me qindra viktima në Turqi, Shaqiri: Lutjet tona janë me ta

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka shprehur ngushëllime për tërmetin me qindra viktima në Turqi. “Të shqetësuar sot për popullin turk, tërmeti i...

Pamje rrëqethëse nga Turqia, fotot dhe videot e para pas tërmetit shkatërrimtar

Dalin pamjet rrëqethëse pas tërmetit me magnitudë 7.4 Rihter që goditi rajonin juglindor të Turqisë dhe disa provinca në Siri në orët e para...

Mentor Nazarko: Interesi i Perëndimit është që Maqedonia e Veriut të avancojë në drejtim të integrimit

“Në rajon ka forca pro-ruse, të deklaruara pro-ruse, ashtu siç ka edhe agjendë pro ruse. Agjendë pro-ruse është bllokimi i avancimit të integrimit të...

Mentor Nazarko: Interesi i Perëndimit është që Maqedonia e Veriut të avancojnë në drejtim të integrimit

“Në rajon ka forca pro-ruse, të deklaruara pro-ruse, ashtu siç ka edhe agjendë pro ruse. Agjendë pro-ruse është bllokimi i avancimit të integrimit të...

Grubi: Me mendje e lutje jemi sot me popullin turk

Turqia dhe jo vetëm është ngritur e tronditur mëngjesin e sotëm pasi një tërmet i fuqishëm 7.8 Rihter ka goditur Turqinë juglindore duke shkaktuar...

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Dy fëmijë shpëtohen nga rrënojat e tërmetit në Turqi, momenti kur takohen me prindërit

Momente emocionuese vijnë nga Turqia ku një fëmijë është shpëtuar fatmirësisht i gjallë nga rrënojat si pasojë e tërmetit tragjik që mori jetën e...

Turqi: Gruaja nën rrënoja poston fotografi në Twitter: “Më shpëtoni”!

Një qytetare me emrin Aysel Yeral ka shpërndarë fotografinë e saj në Twitter, duke kërkuar për ndihmë, pasi ka mbetur e ngujuar nën rrënoja.Postimi...

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve...

Grubi: Filluan negociatat me Bechtel-Enka për Korridorin 8 dhe 10-D

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga ministri i Financave...

Osmani: Maqedonia po përgatitet për të ndihmuar Turqinë

Bujar Osmani në rrjetin social facebook ka shprehur ngushëllime për tërmetin e fuqishëm që goditi Turqinë mëngjesin e sotshëm. “Tërmeti në pjesën jugore të Turqisë...