-0.2 C
Skopje

admin

6974 POSTS0 COMMENTS
https://opinion.mk

Grubi: Me mendje e lutje jemi sot me popullin turk

Turqia dhe jo vetëm është ngritur e tronditur mëngjesin e sotëm pasi një tërmet i fuqishëm 7.8 Rihter ka goditur Turqinë juglindore duke shkaktuar...

Nazarko: Ali Ahmeti ka shënuar me rolin e vet zhvillimet kryesore në Maqedoninë e 20 viteve të fundit

Analisti dhe publicisti nga Tirana - Mentor Nazarko duke folur për rolin e liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në avancimin e statusit...

Tërmeti në Turqi, Ahmeti: Ndaj dhimbjen e thellë me popullin turk

Turqia dhe jo vetëm është ngritur e tronditur mëngjesin e sotëm pasi një tërmet i fuqishëm 7.8 Rihter ka goditur Turqinë juglindore duke shkaktuar...

Bekteshi e Besimi njoftojnë për rritjen e pagës minimale dhe të administratës

Ministri Bekteshi përmes profilit në fejsbuk ka njoftuar se nga muaji Mars, paga minimale do të jet më së paku 20.000 den, kurse pagat...

Ahmeti, Bekteshi e Dehari së bashku për kafe në Kërçovë!

Sot, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti i shoqëruar nga Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe kryetari i Kërçovës, Fatmir Dehari, ka takuar bashkëveprimtarët dhe...

Nevzat Bejta: Unë, i dërguari i Zotit (Video)

Ish kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta në një tubim në Gostivar me “Grupin e Zjarrit” ka theksuar se Zoti e ka dërguar...

FOTO & VIDEO / “Raketat rrëshqitëse” mbërrijnë në luftë

Paketa e ardhshme e ndihmës ushtarake amerikane për Ukrainën, me vlerë 2,1 miliardë dollarë, përfshin raketën GLSDB, e njohur gjithashtu si bombë rrëshqitëse, ndihmë...

Qytetari nga Luboteni: Ne votuam BDI-në, jo individët

“Grupi i Zjarrit” nga tubimet në sallone dasmash ka zrbitur në sallone shtëpiash. Sonte kanë qenë prezent në Luboten ku nga atje kanë lëshuar...

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

“Ofenduan kryeparlamentaren”, PS kërkon përjashtimin për 8 deputetët e PD-së (EMRAT)

PS ka kërkuar përjashtimin me 10 ditë nga seancat plenare për 8 deputetë të PD-së, që sipas tyre kanë penguar zhvillimet në Kuvend. Përjashtim është...

Dy fëmijë shpëtohen nga rrënojat e tërmetit në Turqi, momenti kur takohen me prindërit

Momente emocionuese vijnë nga Turqia ku një fëmijë është shpëtuar fatmirësisht i gjallë nga rrënojat si pasojë e tërmetit tragjik që mori jetën e...

Turqi: Gruaja nën rrënoja poston fotografi në Twitter: “Më shpëtoni”!

Një qytetare me emrin Aysel Yeral ka shpërndarë fotografinë e saj në Twitter, duke kërkuar për ndihmë, pasi ka mbetur e ngujuar nën rrënoja.Postimi...

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve...

Grubi: Filluan negociatat me Bechtel-Enka për Korridorin 8 dhe 10-D

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga ministri i Financave...