-0.2 C
Skopje

admin

6974 POSTS0 COMMENTS
https://opinion.mk

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryj...

Sela: Maqedonasit nëpër institucione do t’i nxjerrim tepricaë teknologjike

Kryetari i Aleancës Ziadin Sela gjatë një tubimi partiak para të pranishmëve ka thënë se nëse ata fitojnë në zgjedhjet lokale, partia e tij...

Bartës liste i LSDM në Tetovë, Ilija Dimitrievski: Filluam projekte që nuk ishin prekur me dekada

LSDM sonte në qendër të Tetovës ka mbajtur tubim parazgjedhor ku janë prezantuar kandidati për kryetar komune Hamdija Elezoviç, bartësi i listër për këshilltar...

BDI: Komuna e Studeniçanit meriton zhvillimin që ofron Agjenda e blertë, rretho numrin 3

Bashkimi Demokratik për Integrim prezantoi sot Programin zgjedhor për komunën e Studeniçanit. Ejup Abazi, kandidat i BDI-së për kryetar në komunën e Studeniçanit, në konferencën e...

Ali Ahmeti: I paharrueshëm kujtimi për bashkëveprimtari Halit Zeqiri – Xha Haliti

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shprehur ngushëllime të sinqerta për ndarjen nga jeta të veprimtarit dhe humanistit Halit.... , duke...

Zaev: Bota tani më vite të tëra e zbaton digjitalizimin

Pavarësisht kritikave të prindërve dhe mësimdhënësve, kryeministri Zaev thotë se nxënësit e vendit tonë duhet të bëhen konkurrent me bashkëmoshatarët e tyre të shteteve...

BE-ja ia rrit shpresat Shkupit për bisedimet e anëtarësimit

Porositë e përfaqësuesve ndërkombëtarë se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet sa më parë të nisin bisedimet me Bashkimin Evropian për anëtarësim, në Shkup...

Pendarovski për “To Vima”: Zgjidhje e negociatave të Bullgarisë duhet të harmonizohet me Marrëveshjen për miqësi dhe bashkëpunim

Për Marrëveshjen e Prespës, perspektiva evropiane e vendit tonë dhe raportet me Bullgarinë, për bashkëpunim me Greqinë, por edhe për marrëveshjen me Turqinë, flet...

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

“Ofenduan kryeparlamentaren”, PS kërkon përjashtimin për 8 deputetët e PD-së (EMRAT)

PS ka kërkuar përjashtimin me 10 ditë nga seancat plenare për 8 deputetë të PD-së, që sipas tyre kanë penguar zhvillimet në Kuvend. Përjashtim është...

Dy fëmijë shpëtohen nga rrënojat e tërmetit në Turqi, momenti kur takohen me prindërit

Momente emocionuese vijnë nga Turqia ku një fëmijë është shpëtuar fatmirësisht i gjallë nga rrënojat si pasojë e tërmetit tragjik që mori jetën e...

Turqi: Gruaja nën rrënoja poston fotografi në Twitter: “Më shpëtoni”!

Një qytetare me emrin Aysel Yeral ka shpërndarë fotografinë e saj në Twitter, duke kërkuar për ndihmë, pasi ka mbetur e ngujuar nën rrënoja.Postimi...

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve...

Grubi: Filluan negociatat me Bechtel-Enka për Korridorin 8 dhe 10-D

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga ministri i Financave...