27.8 C
Skopje

Ava Max zbulon ritualin para koncerteve: Lutem dhe bëj kryq


schedule22:55 – 2 Shtator, 2022

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ava Max, iu është përgjigjur së fundmi 22 pyetjeve nga kanali MTV, në një rubrikë të quajtur ‘22 Questions for the 2022 Video Music Aëards’.

Ndër të tjera, 28-vjeçarja u pyet për ritualin e saj të përhershëm para se të ngjitet në skenë, përpara çdo performance.

“Rituali im para shfaqjes duhet të jetë pak a shumë si: Unë bëj një lutje të vogël në kokën time dhe bëj simbolin e kryqit”, ka treguar Ava.

Ava Max, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi, ka origjinë nga a Saranda dhe i përket një familje të besimit katolik. Prej katër vitesh, gëzon një sukses ndërkombëtar falë debutimit të saj të fuqishëm në muzikë me hitin “Sëeet but Psycho”./abcnews.al