18.8 C
Skopje

Ballkani një hap larg kualifikimit, të besuarit e Dajës “poker” La Fiorita

schedule22:36 – 19 Korrik, 2022

Ballkani është vetëm një hap larg kualifikimit, teksa vetëm 90-të minuta e ndajnë nga prerja e biletës për në turin e tretë të Conference League.

Të besuarit e Ilir Dajës arritën të fitonin me rezultatin e thellë 4-0 ndaj ekipit nga San Marino, La Fiorita.

Nga dy gola për secilën pjesë i kanë mjaftuar skuadrës së Ballkanit për të koleksionuar një fitore të rëndësishme në këtë kompeticion.

Korenica 6’, Albion Rrahmani 23’ dhe 50’, Berisha 73’ do të ishin autorët e golave për skuadrën e Dajës, me La Fiorita që ishte e pafuqishme në shtëpi ndaj ballkanasve. /f.a/abcnews.al