27.8 C
Skopje

Barcelona shiti zyrtarisht 24.5% të “Barca Studios”, leva e katërt është aktivizuar, tani do të regjistrohen blerjet e reja

schedule13:07 – 12 Gusht, 2022

Barcelona ka njoftuar zyrtarisht se i ka shitur 24,5% të “Barça Studios”, të menaxhuar  nga Jaume Roures, prodhues audivizual me përvojë të gjerë në krijimin e përmbajtjeve audiovizive dhe dixhitale, për një shumë totale prej 100 milionë euro.

Kjo marrëveshje, e ashutquajtura “leva e katërt”, mund t’i lejojë katalanasit të regjistrojnë blerjet e reja./h.ll/abcnews.al