24/05/2024

Bebe Rexha, është ndër këngëtaret shqiptare e cila jeton dhe vepron në Amerikë.
Ani pse jeton atje, këngëtarja nuk heziton shpesh të tregojë prejardhjen nga vjen, shkruan lajmi.net.

Në një InstaStory të fundit, Bebe ka ndarë me miliona ndjekësit e saj një pjesë të veçantë të rutinës së saj të përditshme që pasqyron trashëgiminë e saj kulturore.

Fotografia e publikuar nga ajo tregon një gotë të vogël me çaj rusi, një traditë e përditshme e shqiptarëve.

Përveç Bebes, vajzat shqiptare që kanë karrierë ndërkombëtare janë edhe Dua Lipa e Bebe Rexha.

Edhe dyshja kanë treguar shpesh vlerat shqiptare nëpër botë përmes mënyrave të ndryshme.