15.8 C
Skopje

Begaj bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova, raporton Ekonomia Online.

Begaj më pas do të bëjë homazhe edhe në Kompleksin Memorial të familjes Jashari në Prekaz.

Fillimisht ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidentja Vjosa Osmani.

Begaj është takuar edhe me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti.