16.8 C
Skopje

Bie pista Fiorentina, Bajramin e do tani një klub tjetër i Serie A

schedule11:17 – 24 Gusht, 2022

Sassuolo rikthehet në garë për mesfushorin e kombëtares shqiptare, Nedim Bajrami, i cili vlerësohet 10 milionë euro nga Empoli.

Fiorentina me shumë gjasa është tërhequr nga fantazisti shqiptar, pasi arriti marrëveshjen me Veronën për Antonin Barak.

Kështu trajneri Alessio Dionisi kërkon të ribashkohet me Bajramin, këtë herë te Sassuolo.

Ai ka qenë trajner i mesfushorit të kombëtares shqiptare për një vit tek Empoli dhe e pëlqen atë. / abcnews.al