0.8 C
Skopje

Bologna “macja e zezë” e skuadrave të mëdha, Roma merr vetëm 1 pikë

schedule22:52 – 1 Maj, 2022

Roma dhe Bologna nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 0-0 mes tyre në takimin e javës së 34-të të Seria A.

U mbyll kështu pa shumë histori ndeshja në “Olimpico” me skuadrat që ndajnë nga një pikë mes tyre.

Të besuarit e Jose Mourinhos tashmë janë matematikisht jashtë garës për një vend në “top-katërshen”, ndërsa pas këtij barazimi Bologna renditet në vendin e 13-të me 43 pikë. /f.a/abcnews.al