27.8 C
Skopje

Cavani do të vazhdojë karrierën e tij në Evropë

schedule21:53 – 7 Gusht, 2022

Sulmuesi Edinson Cavani është i vendosur të gjejë një klub të ri në Evropë.

Uruguaiani zhvilloi bisedime me klubin argjentinas Boca Juniors, por e pranoi hapur se preferon ekipet e Evropës, sipas Fabrizio Romano.

Një pozicion i tillë kategorik i sulmuesit 35-vjeçar është shkaktuar edhe nga rrethanat familjare: Cavani dhe familja e tij ëndërrojnë të jetojnë në Spanjë dhe vetë lojtari shpreson të bashkohet në radhët e një prej ekipeve të La Ligës. Ndër pretendentët kryesorë për një sulmues me përvojë është Valencia.

Edinson Cavani u largua nga Manchester United këtë verë pa rënë dakord për një kontratë të re me klubin.