24.8 C
Skopje

Çfarë të vishni pas plazhit? Ju sjellim 6 ide për të pasur një pamje perfekte


schedule09:28 – 31 Korrik, 2022

Pushimet verore janë periudha që presim gjatë gjithë vitit për të lënë pas detyrimet, për të krijuar kujtime të reja dhe për të rikarikuar bateritë.

Sapo mbërrijmë në plazh, gjithçka që duam është të zhytemi në det, ndërsa me afrimin e mesditës presim të gjendemi në një restorant dhe të shijojmë shijet tradicionale. Më vonë, kur perëndon dielli, fillon argëtimi: festa në plazh, kokteje të lezetshme dhe shëtitje në rrugët qytetit.

Por, kush ka kohë dhe oreks për përgatitje të gjata? Humori i shkujdesur i verës kërkon zgjidhje të shpejta dhe të lehta.

Abcneës.al jus jell 6 ide se çfarë duhet të vishni pas plazhit për tu dukur gjithmonë “cute.”

Një fustan tub saten për t’u përshtatur me të gjitha sandalet tona të sheshta, pantallona të shkurtra të rehatshme që kombinohen lehtësisht me bluzën tonë me bikini dhe shallin e flokëve, por edhe fundin mini që do të duken perfekte së bashku me një këmishë të bardhë me gjysmë kopsa.

Kur bëhet fjalë për flokët dhe grimin, nuk ka nevojë të stresoheni. Shijoni valët natyrale të pamjes suaj pas plazhit dhe luani me teksturat kremoze dhe shkëlqimet natyrale të lëkurës tuaj të djegur nga dielli.

Më poshtë gjeni 6 kombinime perfekte 

/Abcnews.al/