0.8 C
Skopje

Dimitrievski shpreh ngushëllime për familjen Imeri: Do ta kujtojmë për paraqitjet fenomenale

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski sot shprehu ngushëllime për sportistin Ridvan Imeri nga Kumanova i cili ishte një futbollist i shquar i KF Kumanovo dhe KF Bashkimi.

Ridvan Imeri, një atlet dhe futbollist i njohur i shquar, ka vdekur në moshën 55 -vjeçare. Në fund të viteve tetëdhjetë dhe në fillim të viteve nëntëdhjetë, Ridvan Imeri ishte një futbollist i shquar i Kumanovës dhe më pas i Bashkimit.

Publiku futbollistik i Kumanovës do ta kujtojë Imerin pas paraqitjeve fenomenale në mesfushë të dy klubeve të Kumanovës.

Imeri jetoi me familjen e tij në Austri për një kohë të gjatë, ku vdiq papritur. Ngushëllime familjes!