16.8 C
Skopje

Dortmund ia del, mposht me përmbysje Freiburg në transfertë

schedule22:24 – 12 Gusht, 2022

Borussia Dortmund ka marrë fitoren e dytë në kampionat, këtë herë kundër Freiburg në transfertë me rezulatin 1-3.

Një ndeshje jo fort e mirë e verdhezinjve, që në fund triumfuan me përmbysje. Freiburg shënoi që në pjesën e parë me Gregoritsch dhe e mbylli në epërsi atë.

Dortmund reagoi më pas, duke barazuar me Bynoe-Gittens. Për pak minuta erdhi edhe përmbusja me Moukoko, kurse Ëolf i mbylli llogaritë.

FREIBURG-DORTMUND 1-3
Gregoritsch 35’ / BYNOE-GITTENS 77’, MOUKOKO 84’, Wolf 88’