16.8 C
Skopje

Drita “shkëlqen” ndaj filandezve, gjilanasit presin biletën për në turin e dytë të Conference

schedule21:54 – 12 Korrik, 2022

Drita ka “shkëlqyer” në shtëpi përballe Inter Turku, në ndeshjen e kthimit të Conference League. Gjilanasit arritën të fitonin takimin e sotëm me shifrat 3-0.

Golat për “Intelektualët” arritën t’i shënonin Sinomosvki në minutën e 2-të si dhe Muja shënoi dopietë 49’ dhe 51’.

Fitorja 3-0 në takimin e sotëm i jep kështu edhe kualifikimin Dritës, me gjilanasit që përmbysin rezultatin e takimit të parë 1-0 të humbur në transfertën filandeze.

Në këtë mënyrë Drita ka prerë biletën për në turin e dytë të Conference League, një tjetër hap pozitiv për skuadrën gjilanase. /f.a/abcnews.al