16.8 C
Skopje

Dy vajza nga Çairi përfundojnë në spital me lëndime trupore pasi një dru goditi veturën

Pas rreshjeve të rrëmbyeshme të shiut që kapluan kryeqytetin dy persona nga Lagjja e Topanës në Çair kanë përfuduar me lëndime trupore pasi një dru goditi veturën në të cilen ishin duke u strehuar nga shiu i rrëmbyeshëm.

Bëhët fjalë për një vajzë 15 vjeçare që ka të lënduar kokën dhe nëna e saj krahun. Të dyjat janë në mjekim në spitalin 8 shtatori dhe janë në gjendje stabile njoftojnë nga spitali 8 Shtatori