16.8 C
Skopje

Egnatia nuk ndalet, merr në limite sulmuesin e spikatur të Flamurtarit

schedule19:23 – 31 Gusht, 2022

Egnatia nuk e ka mbyllur merkaton. Klubi rrogozhinas ka nënshkruar me një sulmues anësor, të spikatur me fanellën e Flamurtarit.

Bëhet fjalë për të riun Gersi Diamanti, i cili rikthehet në Superiore dhe do të mundohet të tregojë vlerat e tij siç ka bërë në Vlorë.

“Klub Futboll Egnatia njofton se ka arritur të nënshkruaj kontratë 3 vjeçare me sulmuesin Gersi Diamanti, i cili vjen pas një sezon të suksesshëm me Flamurtarin. 22-vjeçari Diamanti pritet të jetë një vlerë e shtuar për skuadrën tonë”, njofton Egnatia. / abcnews.al