27.8 C
Skopje

Formacionet e mundshme PSG-Juventus, Allegri revolucionon

schedule11:55 – 6 Shtator, 2022

Sonte, në orën 21:00, Juventus do të përballet me Paris Saint-Germainin e frikshëm. Sfidë mes Christophe Galtier dhe Massimiliano Allegri, në Parc des Princes.

Le të shkojmë, pra, të analizojmë njëmbëdhjetën e mundshme të dy formacioneve.

PARIS SAINT-GERMAIN: Galtier duhet të luajë me rezultatin e tij të zakonshëm 3-4-3 . Në portë, Gianluigi Donnarumma . Në mbrojtje treshja Presnel Kimpembe, Sergio Ramos dhe Marquinhos. Në krahë, Achraf Hakimi dhe Nuno Mendes. Në qendër Marco Verratti dhe Renato Sanches. Sulm treshja: Lionel Messi , Kylian Mbappe dhe Neymar Jr.

JUVENTUS: Biankonerët e Massimiliano Allegrit do të rreshtohen me 3-5-2 . Mattia Perin. Gleison Bremer , Leonardo Bonucci dhe Danilo qendrat e mbrojtjes. Juan Cuadrado dhe Filip Kostic u konfirmuan si mesfushorë, të shoqëruar nga Fabio Miretti, Adrien Rabiot dhe Leandro Paredes në qendër. Dushan Vlahovic dhe Arkadiusz Milik në sulm. /abcnews.al/