-1.2 C
Skopje

FOTO/ Flamuri shqiptar “pushton” Bernabeun në sfidën Real Madrid-Manchester City

schedule23:08 – 4 Maj, 2022

Në supersfidën që është duke u luajtur mes Real Madrit dhe Manchester Cityt në “Bernabeu”, veç spektaklit të lojtarëve në fushë, ka dhuruar një tjetër spektakël edhe një tifoz shqiptar.

Mund të jetë një imazh i 6 persona dhe njerëz në këmbë

Në fund të ndeshjes ndërsa skuadrat po përgatiteshin të shkonin në shtesë, një shqiptar me flamurin kuq e zi është futur brenda fushës së stadiumit “Bernabeu” aty ky po luajnë yjet e mëdhenj.

Tifozi shqiptar  i dha një përqafim Karim Benzema, ky i fundit shënoi gol për 3-1 pak minuta më vonë.