27.8 C
Skopje

FOTO/ Tragjike: Përplaset për vdekje sportisti i njohur nga një shofer i dehur

Bota e ateltikës në spanjë u trondit për shkak të vdekjes së Antonio Gómez Luna ‘Choya’ .

Atleti 36-vjeçar u përplas për vdekje teksa po stërvitej me biçikletë në komunën e Ricote nga një shofer i dehur.

Disa orë më vonë ai u gjet dhe doli pozitiv për alkool dhe drogë.

Gómez Luna fillimisht u transferua në spitalin Virgen de Arrixaca në Murcia , ku u shtrua në ICU për pesë ditë para se të vdiste.

Federata e Atletikës e Rajonit të Murcias lëshoi ??një deklaratë ku ankohej për humbjen e tij dhe gjithashtu “si një protestë, pretendim dhe ndërgjegjësim për pasigurinë që pësojmë në rrugë”.

FOTO/ Tragjike: Përplaset për vdekje sportisti i njohur nga një shofer i dehur