20/07/2024

Ish-aktivisti i Lëvizjes Besa, Izo Ganiu ka ironizuar me opozitën shqiptare të cilët sot bojktotuan seancën parlamentare ku u votua Kryeministri shqiptar, Talat Xhaferi.

Ganiu në mënyrë ironike ka sjellë në kujtesë kendimin e himnit shqiptar, që aso kohe u bë nga deputeti Zeqirja Ibrahimi.

Statusi i plotë:

Ata që e kënduan himnin dhe ikën kur u zgjodh kryeparlamentari shqiptarë edhe sot e lëshuan sallën kur u zgjodh kryeministri shqiptarë!
Çfar kanë këto “shqiptarë” me shqiptarët?