16.8 C
Skopje

Gjendet i vdekur artisti i njohur, dyshohet se është vrarë nga djali i tij


schedule15:23 – 11 Gusht, 2022

Gord Lewis, kitaristi dhe anëtari themelues i grupit ikonik Teenage Head, ka vdekur. Ai ishte 65 vjeç dhe dyshohet se është vrarë nga djali i tij, Jonathan Leëis. Policia ka arrestuar 41 vjeçarin pasi akuzohet për vrasje të shkallës së dytë. Ai dyshohet se e vrau të atijn në banesën e tij. Sipas policisë, artisti kishte lëndime në trup dhe rasti është konsideruar si vrasje.

Ndërkohë, llogaria e grupit në Instagram konfirmoi vdekjen e Gordit. “Jemi zemërthyer dhe ende përpiqemi të pranojmë humbjen e mikut, shokut të grupit dhe vëllait tonë Gord Lewis. Zemrat tona janë me familjen e tij dhe me të gjithë ata që e njihnin dhe e donin. Gord ishte një forcë dhe një frymëzim për shumë njerëz. Të morën prej nesh shumë shpejt.”

Kreu i Adoleshencës

 

/abcnews.al