24.8 C
Skopje

Gruaja misterioze e Dembeles, kush është ajo? As lojtarët e Barçës nuk e dinin për martesën


schedule16:41 – 17 Korrik, 2022

Ajo ka shumë fansa. Ousmane Dembele më në fund ka nënshkruar kontratë të re me Barcelonën. Pas katër sezoneve në Katalonjë, gjatë të cilave më shpesh rikuperohej sesa luajti, nën drejtimin e Xavit, francezi më në fund tregoi nivelin e tij të vërtetë.

Dhe ndoshta Dembele shte i ndikuar nga gruaja e tij, Rima Ebdush. Nuk keni dëgjuar kurrë për të?

Kjo është normale, pasi deri në fund të vitit 2021 nuk dihej pothuajse asgjë për jetën personale të Dembeles. Dhe më pas erdhi lajmi se ai jo vetëm kishte një të dashur, edhe u martuan në Marok, prej nga është Rima. As lojtarët në Barcelonë nuk e dinin për këtë.

Ata thonë se para se të takohej me Rimën, Dembele nuk i interesonte asgjë tjetër veç videolojërave. Si luajti Dembele pas martesës, ju kujtohet shumë mirë, 13 asistime në gjysmë sezoni, titulli i asistentit më të mirë në La Liga.

Çfarë dimë për Rima Ebdushin? Në fakt, jo shumë. Ajo është muslimane, drejton një tiktok të modës popullore (500 mijë abonentë), 100 mijë njerëz abonohen në instagramin e saj.

Rima së fundmi ka lansuar markën e saj, Razalae, për të cilën është drejtore kreative dhe dizajnere. /abcnews.al/