16.8 C
Skopje

Grubi: Rikonstruim të Qeverisë nuk do të ketë

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka mohuar zërat të cilat flasin për rikonstruimin e Qeverisë ose ndrrimin eventual të eshaloneve mes partnerëve të koalicionit.

Në daljen e fundit para mediave, zëvendës kryetari i parë I Qeverisë tha se një temë e tillë nuk është diskutuar fare brenda për brenda qeverisë.

“Tek LSDM-ja dhe BDI-ja po edhe Alternativa nuk ka asnjë iniciativë për rikonstruim apo ndryshime në kabinetin Qeverisës. Sa i përket parnterëve të tjerë më të vegjël besoj që duhet të drejtoheni tek ato sepse nuk kam kontakt të përditshëm. Por një debat i tillë nuk është hapur as ndërmjet partive politike po as edhe në Qeveri”, deklaroi Grubi.

https://www.facebook.com/portalindeks/videos/553651559779465/?t=0