-0.2 C
Skopje

Grubi: Zaev edhe këtë vit do ta mbyll si kryeministër i vendit

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, i ftuar në ClickPlus në TV21, komentoi edhe zgjedhjet e brendshme partiake brenda LSDM-së, ku kryetar u zgjodh, Dimitar Kovaçeski. Grubi tha se Zaev këtë vit do ta mbyll si kryeministër, duke shtuar se pas janarit do të shihet se si do të zhvillohen negociatat me Bullgarinë dhe realizimin e marrëveshjes së re për Qeverinë.