18.8 C
Skopje

I vodhi bizhuteritë me vlerë 10 mln $, burri që grabiti Kim Kardashian nuk shpreh pendesë: Ajo po hidhte para, unë i mblodha


schedule19:30 – 22 Gusht, 2022

Younis Abbas ishte në mesin e të arrestuarve për gravitjen e Kim Kardashian, ngjarje që ndodhi në vitin 2016 në Paris. Më 2 tetor, pesë burra të veshur si oficerë policie hynë në rezidencën ku po qëndronte ylli i famshëm për Javën e Modës në Paris.

Ajo u mbajt nën kërcënimin e armëve dhe e lidhën përpara se të hidhej në vaskë ndërsa grabitësit i morën bizhuteritë e saj me vlerë 10 milionë dollarë. 68-vjeçari kaloi 22 muaj në burg dhe tashmë është liruar dhe thotë se nuk ndihet fajtor për atë që ka bërë.

Abbas shkroi një libër me titull “Kam rrëmbyer Kim Kardashian”, fakt i jetës së tij që e bëri atë të njohur gjerësisht. Abbas foli për Vice News për grabitjen dhe pengmarrjen e personazhit të famshëm televiziv, ku tregon dhe pse e bëri këtë veprim.

'Nuk më intereson': Yunis Abbas, një nga autorët e grabitjes së Kim Kardashian në Paris në vitin 2016 ka folur hapur, duke deklaruar se nuk ndihet fajtor për krimin

“Meqenëse ajo po hidhte para, unë isha atje për t’i mbledhur dhe kjo ishte. Ata duhet të jenë pak më pak të ekspozuar ndaj njerëzve që nuk mund ta përballojnë atë. Për disa njerëz, është provokuese”, tha Abbas, i cili kreu 22 muaj burg për grabitjen por u lirua për shkak të probleme shëndetësore.

Më parë: Kim u lidh me armë dhe iu grabit bizhuteri me vlerë 10 milionë dollarë në tetor 2016, ndërsa ndiqte Javën e Modës në Paris, ku ajo është fotografuar në shfaqjen Balenciaga

/abcnews.al