15.8 C
Skopje

Incidenti në avion që “vulosi” martesën e Angelina Jolie dhe Brad Pitt, publikohen fotot ku aktorja shihet me shenja në trup


Janë publikuar disa fotografi që tregojnë shenjat që ka marrë Angelina Jolie pas përleshjes fizike me ish bashkëshortin e saj, Brad Pitt teksa po fluturonin me avionin e tyre privat në vitin 2016. Aktorja 47 vjeçare i dërgoi FBI-së imazhet që tregonin mavijosjet që kishte marrë në dorën dhe bërrylin e saj.

Gjithashtu, aktorja me famë botërore pretendon se ish partneri e kapi me forcë dhe e mori në pjesën e pasme të avionit duke i bërtitur: “Ti po shkatërron këtë familje”. Jolie pretendon se Pitt e shtyu dhe duke e përplasur me një karrige, sipas dokumenteve të FBI-së. Jolie tha se dy fëmijët e tyre ishin jashtë derës.

Aktorja fituese e Oskarit, 47 vjeç, paraqiti imazhe që tregonin mavijosje në dorën dhe bërrylin e saj (në foto) në FBI si pjesë e një hetimi për 'përleshjen verbale dhe fizike' të çiftit ndërsa ishte në bordin e një avioni privat nga Franca në LAX më 14 shtator. 2016

Ata pyetën “A je mirë mami?” Pitt dyshohet se bërtiti: “Jo, mami nuk është mirë. Ajo po e shkatërron këtë familje. Ajo është e çmendur”, thuhet në raport. Sipas Jolie, njëri nga fëmijët e shau, gjë që e zëmëroi aktorin. Aktorja gjithashtu pretendon se ai donte ta sulmonte fëmijën por në atë moment ndërhyri ajo.

Jolie pretendoi në raport se pësoi lëndime në shpinë dhe bërryl pasi aktori e kishte shtyrë drejt një karrigeje. Jolie pretendon gjithashtu se Pitt vazhdoi të pinte dhe se i hodhi birrë. Pasi mbërritën në Los Anxhelos, ata patën një përleshje fizike dhe se Pitt e pengoi atë dhe fëmijët të dilnin nga avioni për 20 minuta.

Jolie paraqiti kërkesën për divorc menjëherë pas incidentit dhe përfundimisht u ndanë në vitin 2019. Në vitin 2020, Jolie tha për Vogue se u nda me Pitt për hir të fëmijëve të saj. “U ndava për mirëqenien e familjes time”, tha ajo. “Ishte vendimi i duhur. Unë vazhdoj të fokusohem në shërimin e tyre.”

Ishte gjatë këtij fluturimi që Jolie pretendon se Pitt, 58 vjeç, e kishte çuar atë në tualet në pjesën e pasme të aeroplanit, i kapi shpatullat dhe e tundte duke bërtitur 'f****o këtë familje', raporti i FBI-së. zbuluar.  Pitt mohon të gjitha pretendimet e ish-gruas së tij.  Në foto: Aktori Brad Pitt, aktorja Angelina Jolie dhe djali Maddox Jolie-Pitt

Pak muaj më parë, FBI u padit nga një grua anonime me pseudonimin “Jane Doe”, por së fundmi është zbuluar se pas kësaj qëndron Angelina e cila kërkon publikimin e dokumenteve pasi një hetim për Pitt u mbyll.

Në raportin e tij përfundimtar, Departamenti i Shërbimeve për Fëmijë dhe Familje të Qarkut të Los Anxhelosit arriti në përfundimin se Pitt, i cili ka pranuar më parë se kishte probleme me alkoolin, nuk ka abuzuar fizikisht me asnjë nga fëmijët e tij.

Gjatë gjithë fluturimit, Pitt po sillej gjithashtu si 'përbindësh', sipas Jolie (foto së bashku në 2012), pasi ai ankohej pa pushim dhe u bërtiste fëmijëve.

I madh: Jolie dhe Pitt janë prindër të gjashtë fëmijëve.  Përveç Maddox, ata kanë edhe binjakët Knox dhe Vivienne, 14 vjeç, si dhe vajzat Shiloh, 16, Zahara, 17, dhe djalin Pax, 18 vjeç;  Në foto 2014

/abcnews.al